jak ukryć blizny

PIGMENTACJA GŁOWY A BLIZNY

Częstym problemem, który pozwala rozwiązać pigmentacja medyczna, są wszelkiego rodzaju blizny w obrębie głowy i zarostu. Mogą być one pozostałościami po zabiegach chirurgicznych lub przebytych urazach, jak oparzenia, skaleczenia, itp. Częstym powodem powstawania blizn jest także pobieranie wycinka skóry, na przykład do przeszczepu włosów.

Na owłosionej skórze głowy blizna, szczególnie duża, może stanowić poważny defekt wyglądu. Ponieważ nie rosną na niej włosy, a do tego ma inną barwę i strukturę niż reszta skóry, wyraźnie odcina się na tle głowy. Podobnie rzecz ma się z bliznami na twarzy u mężczyzn w miejscach, gdzie normalnie występuje zarost.

JAK UKRYĆ BLIZNY W OBRĘBIE ZAROSTU NA TWARZY LUB NA GŁOWIE?

Niwelowanie blizn to proces wieloetapowy. Musimy bowiem zakamuflować nie tylko kolor blizny, ale też jej strukturę (wklęsłość lub wypukłość, nieregularny kształt). Jeśli blizna jest w obrębie zarostu należy na niej również odtworzyć włoski. Da się to osiągnąć za pomocą umiejętnego cieniowania metodą mikro pigmentacji oraz punktowemu wprowadzaniu barwnika w kolorze włosów, który imituje odrastające włosy. Blizny można kamuflować zarówno w przypadku dłuższych włosów jak i ogolonej głowy. Pigmentacja blizny zapewni ci nie tylko poprawę wyglądu, ale i samopoczucia. Pozwoli szybciej zapomnieć o doznanych urazach, przebytych zabiegach czy chorobach.