łysienie plackowate

ŁYSIENIE PLACKOWATE  – POZNAJ SWÓJ PROBLEM

Łysienie plackowate to przewlekła choroba zapalna. Uszkadza ona mieszki włosów powodując powstawanie na skórze sporych nieregularnych obszarów bez włosów. Łyse miejsca mogą się tworzyć nie tylko na głowie, ale w każdym owłosionym miejscu: na nogach brwiach, zaroście. Choroba dotyka w równym stopniu mężczyzn i kobiety. Występuje najczęściej u dzieci i ludzi młodych. 60% przypadków dotyczy osób mających mniej niż 30 lat.

ŁYSIENIE PLACKOWATE  – PRZYCZYNY

Jak dotąd nie poznano przyczyn łysienia plackowatego. Przypuszcza się, że może to być schorzenie autoimmunologiczne czyli takie, w którym układ obronny organizmu atakuje swoje własne komórki, w tym wypadku mieszki włosowe. Są spekulacje, że choroba pojawia się na tle nerwowym (stres, wyczerpanie psychiczne) lub w związku z zaburzeniami krążenia w obrębie skóry głowy. W 20-60% przypadków jest to schorzenie dziedziczne.

Leczenie łysienia plackowatego jest procesem długotrwałym, trudnym i nie gwarantującym powodzenia. Nawet jeśli włosy odrastają, to często obserwuje się nawrót choroby. W skrajnym przypadku może ona doprowadzić do całkowitego wyłysienia oraz utraty brwi i rzęs.

ŁYSIENIE PLACKOWATE A PIGMENTACJA MEDYCZNA  – SPRAWDŹ JAK MOŻEMY CI POMÓC

W przypadku łysienia plackowatego oferujemy różne formy pigmentacji. Można pigmentować pozbawione włosów miejsca w miarę ich powstawania. Ciemniejsza, zbliżona do koloru włosów barwa sprawi, że staną się mniej widoczne. Osobom na zaawansowany etapie choroby proponujemy pigmentację całej głowy metodą kropkową (efekt ogolonej głowy).

Metodą mikro pigmentacji włoskowej można natomiast zrekonstruować linię rzęs czy brwi, „wyrysowując” ich precyzyjną imitację. Efekt jest trwały i wygląda naturalnie.

łysienie plackowate

Pigmentacji głowy w przypadku łysienia plackowatego – oferta:

  • Maskowanie łysych plam (miejscowa pigmentacja głowy)
  • Efekt ogolonej głowy (pigmentacja całej głowy)
  • Rekonstrukcja linii brwi
  • Rekonstrukcja linii rzęs