mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy – Jak przygotować się do zabiegu?

Zacznij od konsultacji. Zapraszamy na spotkanie z ekspertem, który przeprowadzi wywiad pod kątem przeciwwskazań i odpowie na wszelkie twoje pytania. Zaproponuje także formę i intensywność pigmentacji. Być może będziesz potrzebować trochę czasu do zastanowienia, jaki kształt linii włosów najbardziej ci odpowiada.

  1. Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, przed którym przez około miesiąc nie zażywaj leków ze sterydami, retinoidami (pochodne witaminy A).
  2. Mikropigmentacja skóry głowy powiedzie się wtedy, gdy skóra głowy i włosy są w naturalnym kolorze. Aby linegistka mogła poprawnie dobrać kolor barwnika na kilka dni przed zabiegiem nie opalaj skóry.
  3. Zadbaj o to, aby skóra głowy była w dobrej kondycji: bez zadrapań, łupieżu, wyprysków, łojotoku. Te i podobne dolegliwości, w tym atopowe zapalenie skóry, są przeciwwskazaniami do zabiegu.
  4. Jeżeli poddajesz się zabiegowi z efektem ogolonej głowy, tuż przed zbiegiem zgól ją „na zero”. Jeżeli jest to zabieg zagęszczania włosów, umyj je w dniu zabiegu. Użyj tylko szamponu, bez nakładania preparatów odżywczych.
  5. Jeżeli decydujesz się na kamuflaż blizny, musisz zaczekać aż całkowicie się ona zagoi. Zwykle trwa to do roku czasu.
mikropigmentacja skóry głowy