mikropigmentacja włosów

MIKROPIGMENTACJA WŁOSÓW – NA CZYM POLEGA?

Mikropigmentacja włosów polega na punktowym wprowadzaniu bardzo cienką igłą specjalnego pigmentu w wierzchnie warstwy skóry głowy. Barwnik jest tu wprowadzany w naskórek, a nie skórę właściwą. Tym pigmentacja głowy różni się od tatuażu, który daje efekt „na zawsze”. Barwnik umiejscowiony w naskórku ma natomiast możliwość całkowitego wyblaknięcia w czasie (1-2 lata). Wyłuszcza się stopniowo wraz z naskórkiem. Ma to istotne znaczenie przy postępującym wypadaniu włosów, kiedy to skórę trzeba co jakiś czas dopigmentować, skorygować kształt czy intensywność pigmentacji. Głębiej osadzony barwnik (jak w przypadku tatuażu) byłby praktycznie poza kontrolą. Pacjent czy pacjentka mogą zresztą po pewnym czasie zmienić zdanie i chcieć wrócić do „czystej” skóry. Mikropigmentacja włosów daje im taką możliwość.

MIKROPIGMENTACJA WŁOSÓW – CZY ZABIEG BOLI?

Płytkie umiejscowienie pigmentu ma również inne zalety. Mikropigmentacja włosów nie niesie z sobą żadnych skutków ubocznych dla zdrowia i jest praktycznie bezbolesne. Nakłucia mogą powodować pewien dyskomfort u osób, które mają ogólny problem z igłą. Nie jest to jednak zwykle odczuwane jako ból. Bardziej wrażliwe miejsca, na przykład skronie, można przed zabiegiem znieczulić specjalnym kremem.

mikropigmentacja włosów

PIGMENTACJA GŁOWY – ETAPY KURACJI

Pigmentację głowy przeprowadza się zwykle w cyklu od 2 do 4 zabiegów. Zależy to od ubytku włosów i struktury pigmentowanej skóry. Na przykład w przypadku zagęszczania włosów mogą wystarczyć dwa zabiegi. Jednak już pigmentacja blizn to proces bardziej wymagający i wieloetapowy.

Pierwszy zabieg

Podczas pierwszego spotkania z pacjentem dobieramy kolor pigmentu oraz ustalamy zakres i intensywność pigmentacji. Możemy na przykład odtworzyć naturalny kształt przedniej linii włosów lub też zmienić wizerunek pacjenta. Ma on do wyboru kilka różnych kształtów.

Linia włosów może być wyrazista lub delikatnie postrzępiona, aby sprawiać bardziej naturalne wrażenie. Rysunek włosów może być gęstszy lub rzadszy. Wszystko zależy od preferencji pacjenta. Zwykle podczas pierwszego zabiegu proponujemy delikatniejszą pigmentację, którą podczas kolejnego spotkania można zagęścić i „wyostrzyć”.

Pigmentacja głowy cennik

Po wybraniu typu pigmentacji oraz barwnika, odkażamy skórę głowy i przystępujemy do właściwego zabiegu. Czas jego trwania zależy od wielkości pigmentowanego obszaru. W przypadku całej głowy może to być nawet kilka godzin. Pigment nakłada się pojedynczo punkt po punkcie, aby działać jak najbardziej precyzyjnie. Po zabiegu efekt pigmentacji jest od razu widoczny. Skóra poddana zabiegowi jest zaczerwieniona przez kilka godzin. Po tym czasie wraca do swojej normalnej kondycji.

Kolejny zabieg

Kolejny zabieg pigmentacji głowy można wykonać już po tygodniu. Ocenia się wówczas wspólnie z pacjentem zastosowany kształt pigmentacji. Można go utrzymać i gęściej wypełnić lub skorygować. Pacjent jest już przyzwyczajony do swojego nowego wyglądu i może zdecydować, jak finalnie ma wyglądać jego pigmentacja.

Finalny zabieg

Po około 3-4 tygodniach, jeżeli jest taka potrzeba, spotykamy się na finalny zabieg. Jest to już praktycznie „kosmetyka”, polegająca na perfekcyjnym dopracowaniu kształtu i gęstości pigmentacji.

Zabiegi odświeżające

W związku z wyłuszczaniem się pigmentu wraz z naskórkiem, obszar pigmentacji stopniowo blednie. Dlatego, w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, trzeba co 1-2 lata przeprowadzać tzw. zabiegi odświeżające. Uzupełnia się wtedy punktowo najbardziej rozjaśnione obszary. Dzięki temu efekt jest trwały i utrzymuje się naturalne cieniowanie skóry.