mikropigmentacja skóry głowy pielęgnacja po zabiegu

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY PIELĘGNACJA PO ZABIEGU – KIEDY UMYĆ WŁOSY?

Pielęgnacja po zabiegu mikropigmentacji włosów nie jest ani uciążliwa ani skomplikowana. Jedną z największych zalet pigmentacji skóry głowy jest właśnie bardzo szybka rekonwalescencja. Wywołane ingerencją w skórę zaczerwienienie jest widoczne zaledwie przez kilka godzin. Przez 24h po zabiegu nie należy myć głowy. W tym czasie pigment jeszcze się wchłania i mycie mogłoby zakłócić ten proces.

Po tym czasie można głowę umyć delikatnym, najlepiej dziecięcym szamponem. Nie należy jednak przez kilka dni nakładać na skórę żadnych innych środków pielęgnacyjnych: odżywek, kremów, maści, itp. Po tygodniu można wrócić do standardowej pielęgnacji.

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY PIELĘGNACJA PO ZABIEGU – OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać. Po tym czasie również dobrze jest unikać nadmiernej ekspozycji miejsc pigmentowanych na słońce czy inne formy promieniowania UV (np. lampy solaryjne). Zalecamy stosować filtry przeciwsłoneczne lub po prostu osłaniać głowę. Promieniowanie UV może bowiem niekorzystanie wpływać na trwałość barwnika.

Warto wiedzieć, że przez okres do 2 tygodni kolor pigmentu będzie ciemniejszy niż zamierzony. Jest to jak najbardziej normalna sytuacja, związana z planowym częściowym wyłuszczaniem się barwnika. Po tym czasie pigment osiągnie finalną, dobraną podczas konsultacji barwę.